201917-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Engångsartiklar för catering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial för matdistribution
Referensnummer: KS 2018/126 2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förpackningsmaterial för distribution av mat, service av förpackningsmaskiner samt hyra av förpackningsmaskiner.
Omfattning.
Upphandlingen avser förpackningsmaterial för distribution av mat, service av förpackningsmaskiner samt hyra av förpackningsmaskiner. Upphandlingen berör sju kök och värdet fördelat på fyra år uppskattas till 2.000.000 SEK, upplysningen lämnas som information och innebär ingen förpliktelse för Beställaren.
Avsikten med upphandlingen är att få en avtalspart som har det fulla ansvaret avseende utrustning och material för att tillgodose att all packning av mat kvalitetssäkras på ett sådant vis att inga störningar uppkommer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39222000 Produkter för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen