2. Förfarande
Förfarande
Titel: Administrative system för service changes
Beskrivning: Västtrafik is in need an administrative planning system to support the work of planned traffic changes. Being able to follow a planned change via various steps until implementation, different types of traffic changes, temporary or permanent, cost, history and follow-up of the outcome.
Intern identifierare: VT2024-006
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal