Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Ramavtal Kalkyltjänster
Referensnummer: FB2021/221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för utförande av Kalkyltjänster. Uppdragen omfattar främst arbeten inom nyproduktion samt ombyggnation och underhållsarbeten av beställarens fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen