201972-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggteknisk ledning – Projektledare bygg-, mark-, och anläggningsentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare bygg-, mark-, och anläggningsentreprenader
BeskrivningUpphandlingen avser en projektledare för bygg, mark och- anläggningsentreprenader som ska fungera som ett beställarstöd kopplat till projekten.
Intern identifierareKYF 2024/1086
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71700000 Övervakning och kontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProjektledare bygg-, mark-, och anläggningsentreprenader