202014-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Landvetter: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sushi restaurant at Göteborg Landvetter 2023
Referensnummer: SDA 2023-00466
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
The assignment covers Sushi Restaurant at Göteborg Landvetter Airport.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 61 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The assignment covers Sushi Restaurant at Göteborg Landvetter Airport