202020-2024 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning lokalgator och fastigheter, Bjurholm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning lokalgator och fastigheter, Bjurholm
BeskrivningPlogning och sandning av lokalgator samt prioriterade fastigheter. Isrivning med väghyvel eller plogning med underbett inklusive följetraktor och timtidskörning inom Bjurholms Kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVinterväghållning lokalgataor och fastigheter, Bjurholm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92522:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 90630000 Isröjning