Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom marknadskommunikation utanför Norden
Referensnummer: 21/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Turistrådet Västsverige AB inbjuder er att lämna anbud på konsulttjänster inom marknadskommunikation utanför Norden, i huvudsak riktad mot Tyskland, Storbritannien, Nederländerna och Frankrike.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen