202178-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdetjänster
Referensnummer: 715/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
värdetransporttjänster såsom:
- hämtning av kassor och myntboxar
- växelhantering
- uppräkning och insättning på konto.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44421722 Säkerhetsboxar, 60100000 Vägtransporter, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen