202211-2017 - ResultatSverige-Älmhult: Röjning av ris och buskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slaghacksarbeten.
Referensnummer: 16/81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45111220 Röjning av ris och buskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Slaghacksarbeten utmed vägar och område i Älmhults kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utförande tjänst.