See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialstädtjänster
Beskrivning: Vill ni vara leverantör av specialstädtjänster till flera kommuner och kommunala bolag i Dalarna? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av Specialstädtjänster till Borlänge kommun, AB Borlänge Energi, AB Borlänge Elnät, Falu kommun, Gagnefs kommun, Gagnefsbostäder AB, Ludvika Kommun, Ludvika Kommunfastigheter AB, LudvikaHem AB, Tryggheten i Ludvika, Säters kommun. I Specialstädtjänster ingår olika typer av tjänster. Upphandlingen är uppdelad i delområde flyttstäd, byggstäd, golvvård, tvätt av fasta mattor, övrig specialstäd samt delområde höghöjdsstädning. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Flyttjänster, Byggtjänster, Golvvård, tvätt av fasta mattor och övrig specialstäd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92793:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader, 90919300 Städning av skolor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Höghöjdsstädning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92793:Lot:2