202242-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kommunikationstjänster
Referensnummer: UH-2021-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
SigtunaHem AB avser att upphandla ett ramavtal med en leverantör för avrop av kommunikationstjänster. De tjänsteområden som bolaget fokuserar under ramavtalsperioden är 1) Strategisk kommunikatiion, 2) Webbdesign, webbutveckling, drift och förvaltning av webbsidor, samt 3) Grafisk formgivning och innehållsproduktion. SigtunaHem söker en fullservicebyrå som inom sin egen organisation - inkluderat eventuella underleverantörer - kan leverera tjänster inom ovan nämnda områden. Ramavtalet är på 2 år, med möjligheter till förlängning med 1 + 1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen