2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem Socialtjänsten
Beskrivning: Verksamhetssystem för socialtjänsten - omfattande hela socialtjänsten - hälso- och sjukvård, vård- och omsorg, individ- och familjeomsorg samt arbetsmarknad.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113201:Lot:1