2. Förfarande
Förfarande
Titel: Delprojektledare järnvägstunnlar för projekt Upprustning Almedal-Borås
Beskrivning: Uppdraget innebär att inneha befattningen Delprojektledare Tunnel i Trafikverkets projektorganisation för Projektet Upprustning Almedal-Borås. Uppdraget är ett konsultuppdrag för 1 (en) person med beläggningsgraden 80-100% som delprojektledare för tunnelåtgärder. Delprojektledare tunnel kommer ingå i en större beställarorganisation i tätt samarbete och med hög grad av samordning.
Intern identifierare: KOM-416561
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Delprojektledare järnvägstunnlar för projekt Upprustning Almedal-Borås