202269-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Byggnation av anläggning för behandling av avlopp
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AH.BE13 Berg- och byggarbeten - Biolinje 2-7
Referensnummer: 19MB119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp
II.1.4.
Kort beskrivning
Berg- och byggarbeten för Biolinje 2-7 i Henriksdal, se vidare i Ansökningsinbjudan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42996800 Sedimenteringsbassänger, 45111100 Rivning, 45112000 Grävning och schaktning, 45247112 Anläggningsarbeten för avloppskanaler, 45252120 Byggnation av anläggning för behandling av vatten, 45262300 Betongarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Berg- och byggarbeten för Biolinje 2 - 7 i henriksdal