202279-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Dalslands kalkning 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDalslands kalkning 2024
BeskrivningKalkspridning i Dalsland år 2024 innefattar flygspridning på våtmarker och sjöar, båtspridning sjöar och doserkalkning. Kommunerna Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda, Mellerud (Dalslands miljö- och energiförbund samt i sammarbete med Åmåls kommun. Se administrativa föreskrifter och teknisk beskrivning för krav mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFlygkalkning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97841:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBåtkalkning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97841:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDoserarkalkning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97841:Lot:3