2. Förfarande
Förfarande
Titel: Växelmaterial till Majorna, Opaltorget och Varmfrontsgatan
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av växelmaterial till kommande projekt på spårvägsbanan i Göteborg. Leverans ska ske i september och oktober 2025.
Intern identifierare: SMF-2025-00308
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34940000 Järnvägsmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 34941000 Räler och tillbehör till dessa, 34941600 Spårkorsningar, 34941800 Spårväxlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000