202318-2024 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Övervakning av ledningsnät VA
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖvervakning av ledningsnät VA
BeskrivningUpphandlingen avser huvudsakligen system för övervakning av ledningsnät inom vatten och avlopp samt hårdvara för insamling av mätvärden. Kategori 1 – System/mjukvara för övervakning Kategori 2 – Hårdvara för insamling av mätvärden Kategori 3 – Övriga tjänster (installation, service, rapportsammanställningar, dataanalyser). Anbudsgivare ska minst lämna anbud på kategori 1 och 3, men får även lämna anbud på kategori 2.
Föregående meddelande698625-2022
Intern identifierare22/31
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000