Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd och konditorivaror
Referensnummer: 18/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av färskt bröd och konditorivaror till kommunens enheters såsom skolor, äldreomsorg, förskolor och fritidsverksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15812200 Mjuka kakor, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15821200 Småkakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen