Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytande naturgas (LNG)
Referensnummer: KS 2019/520
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09123000 Naturgas
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud på Flytande naturgas, nedan (LNG) i enligt med dessa administrativa föreskrifter inklusive bilagor. Beställaren upphandlar LNG för att komplettera Beställarens egen produktion av biogas och fullgöra de åtaganden Beställaren har gentemot sina kunder. Den LNG som kommer att avropas ska av Leverantören transporteras och pumpas in i kryotanken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen