2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal byggservice, rivning samt sanering.
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för byggservicearbeten, inklusive service, underhåll, om- och tillbyggnationer, rivning samt sanering.
Intern identifierare: 25/0032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45111100 Rivning, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 45453000 Reparation och renovering, 90690000 Klottersanering, 90722200 Miljösanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal byggservice, rivning samt sanering.