202376-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Humant fibrinogen, ATC-kod B02BB01
Referensnummer: 1703993
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Region Skånes inköp av läkemedel med substansen Humant Fibrinogen, ATC-kod B02BB01.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33621400 Blodsubstitut och infusionsvätskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen