202382-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slang, sug och dränage
Referensnummer: UC-2017-224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Produkter med huvudsakligt användningsområde inom operationsverksamhet såsom dränage, bubbelslang, sugflasksystem, sugkanyler/handtag/katetrar, sammanbindningsrör.
Helt eller delat anbud.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde alternativt prismatris utvärderas och tilldelas var för sig.
Varje prismatris samtliga efterfrågade storlekar måste finnas i anbudsgivarens sortiment. Offererade produkter inom samma prismatris ska vara av samma fabrikat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen