202392-2023 - ÄndringSverige-Huddinge: Textilier och tillhörande varor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjdsmaterial
Referensnummer: UPP-2022-028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser upphandla Ramavtal för textilslöjdmaterial innefattande textilier, sytråd, garn och sybehör inklusive textilier till möbelrenovering och teateruppsättningar.