Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färghandelsvaror
Referensnummer: GNU 2017/67E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Färghandelsvaror för Falu, Borlänge och Ludvikas kommuner. Ludvika Kommunfastigheter AB, Ludvika Hem AB, WessmanBarken Vatten & Återvinning AB (WBAB) samt Borlänge Energi AB är avropsberättigade.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
FALUN
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44810000 Färger, 39224210 Målarpenslar, 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191100 Tapeter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Borlänge
Del nr: 2
Ludvika
Del nr: 3