202427-2018 - ResultatSverige-Gislaved: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalitetsledningssystem Gnosjö kommun
Referensnummer: 18-312-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ett IT-systemstöd för kvalitetsledning enligt PDCA-cykeln samt kraven i SOSFS 2011:9 inkluderande processmodulering, processvisualisering, resultatmodulering och resultatvisualisering, där de olika modulerna är fullt integrerade, i ledningssystem för kvalitet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen