2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inhyrning av personal inom olika personalkategorier i syfte att täcka tillfälliga personalbehov som uppstår till följd av arbetstoppar, att anställd personal slutar, blir sjuk, är tjänstlediga etc. Inhyrning avser tidsperioder från någon enstaka arbetsdag upp till några månader eller längre. Med ramavtalet som grund kommer HEM och HEM Nät att vid varje avrop specificera omfattning, kompetens och erfarenhetsnivå samt övriga förutsättningar för uppdraget.
Intern identifierare: HEM 2025/00076
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000