Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringsarbeten inklusive jour (brand- och vattenskador) 2023
Referensnummer: 2022/420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112340 Marksanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för saneringsarbeten avseende brand- och vattenskador inklusive jour och akuta åtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 75 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112340 Marksanering, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90690000 Klottersanering, 90722200 Miljösanering, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen