2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för konsulttjänster, utredningar och modellering för VA-ledningsnät och öppna dagvattensystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för tekniska konsulttjänster utredningar och modellering VA-ledningsnät och öppna dagvattensystem. Ramavtal kommer att tecknas med minst tre (3) konsultföretag under förutsättning att så många anbud kvalificerar sig. Uppdragen varierar avseende art och storlek. Ramavtalet tecknas för avrop vid behov och förnyad konkurrensutsättning (FKU) för uppdrag över 250 000 SEK.
Intern identifierare: SBN23.748
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000