Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och leverans av brandskyddsprodukter och tjänster 2023
Referensnummer: KS/2023:00232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende fastighetsägarens årskontroll av systematiskt brandskyddsarbete. Vilket innefattar service, leverans samt installation av utrymningsplaner, brandtätning, brandskyddstjänster samt tillhörande utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 45343200 Installation av brandbekämpningsutrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen