Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilatorer (för hemsjukvård)
Referensnummer: RS 2016-05915
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende ventilatorer för hemmiljö. Detta inkluderar bilevelventilatorer samt livsuppehållande ventilatorer för vuxna och barn inklusive tillhörande förbrukningsmaterial, tillbehör och reservdelar till efterfrågad utrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen