202533-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Programvara för kommunikation och multimedia
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säker åtkomst meddelande och filer
Referensnummer: 2023/406
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende säker åtkomst - meddelande och filer.
Lösningen ska möjliggöra en säker åtkomst avseende meddelanden och filer för samtliga anställda inom Sveriges domstolar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens totala omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.