202540-2025 - Resultat
Sverige – Utrustning för tandreglering – Transparenta skenor för tandreglering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransparenta skenor för tandreglering
BeskrivningTandregleringen - Region Värmland har för avsikt att upphandla transparenta tandregleringsskenor (Aligners) som ska vara kompatibelt med folktandvårdens digitala scanners.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33135000 Utrustning för tandreglering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106108:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85131100 Tandreglering, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering