202559-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning – VF - Entreprenad Mark och Anläggning område Göteborg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVF - Entreprenad Mark och Anläggning område Göteborg
BeskrivningVästfastigheter bygg och förvaltning genomför upphandling av ramavtal gällande mark och anläggnings entreprenader inom det geografiska området Göteborg. Detaljerad beskrivning av upphandlingens omfattning framgår av förfrågningsunderlag/upphandlingsdokument VF - Entreprenad Mark och anläggning område Göteborg.
Intern identifierareSFSS 2026-00351
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000