202652-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasbur Musikhjälpen
Referensnummer: 23/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Under perioden 11 – 17 december 2023 kommer SVT och Sveriges radio att sända insamlingsprogrammet Musikhjälpen. I samband med det önskar SVT hyra en ”Glasbur” samt ett antal bodar, tält och staket. Leverantören ska ansvara för VVS och El på produktionsområdet. Leverantören ska även ansvara för etablering och avetablering inklusive transporter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39522530 Tält, 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen