202710-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sport och idrottsmaterial
Referensnummer: 2017/6116 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sport och idrottsmaterial.
Anbudsinbjudan.
Karlskrona kommun inbjuder till att lämna anbud avseende Sport och idrottsmaterial. Uppdraget avser successiva leveranser av sport och idrottsmaterial enligt bifogad kravspecifikation och produktlista.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37423000 Rep, ringar eller klätterutrustning för gymnastik, 37424000 Hopputrustning för gymnastik, 37440000 Träningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37451000 Utrustning för sporter på plan, 37451700 Fotbollar, 37451900 Handbollar, 37452200 Basketbollar, 37452400 Bollar till racketsporter, rackethandtag och -strängar, 37452700 Tennisutrustning, 37461200 Bollar till fotbollsspel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen