202739-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Systemintegratör iFIX SCADA-system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemintegratör iFIX SCADA-system
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal att som systemintegratör i beställaren Scadasystem för fastighetsautomation som för närvarande är iFIX genomföra integrations- och anpassningsarbeten.
Intern identifierareSKAB2024-000100
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSystemintegratör iFIX SCADA-system