202801-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallstransporter och rangering
Referensnummer: ABV2020/0204
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Avfallstransporter och rangering från returpunkter till av beställaren upphandlad behandlingsanläggning.
Avfallstransporter och rangering från returpunkter till omlastning.
Avfallstransporter och rangering från omlastning till av beställaren upphandlad behandlingsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen