Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutveckling
Referensnummer: KS 2022/264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ledarutveckling inom fem delområden. Kristianstads kommun är samordnare för upphandlingen som även inkluderar Hässleholms kommun, Inköpscentralen Östra Göinge och de tillhörande kommunala bolag som anges i underlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80521000 Utbildningsprogram, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen