Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vätternprogram
Referensnummer: 502-11523-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
provtagning av kemiska och biologiska moment i Vättern
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 71620000 Analystjänster, 90700000 Miljötjänster, 90712300 Strategisk planering för bevarande av den marina miljön, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen