Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster, Lärarkompetens gymnasienivå
Referensnummer: UH-2020-476
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun avser upphandla bemanningstjänster med Lärarkompetens för gymnasienivå
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 80000000 Undervisning och utbildning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80410000 Diverse skoltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen