Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farligt avfall och sekretesshantering av kontorspapper och handlingar 2022
Referensnummer: FK 2022/000279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Sekretesshantering av kontorspapper och handlingar till destruktion. Hantering och rapportering av farligt avfall för samtliga fraktioner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3