Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Skellefteå Industrihus bjuder härmed, enligt 8 kap. 4 § lagen (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, in till att ansöka om att delta i rubricerat dynamiskt inköpssystem (fortsättningsvis DIS) gällande tekniska konsulttjänster