2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sprängmedel och tillbehör
Beskrivning: Ramavtal för sprängmedel och tillbehör. Ramavtalets löptid är fyra (4) år med möjlig förlängning på maximalt tre (3) år. Takvolym 9 950 000SEK. Avropsberättigade parter FMV och Försvarsmakten.
Intern identifierare: 24FMVU2992
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24600000 Sprängämnen
Ytterligare klassificering (cpv): 24610000 Tillverkade sprängämnen, 24612000 Diverse sprängämnen, 24612100 Dynamit, 24615000 Stubiner, tändhattar, tändare, elsprängkapslar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Sprängmedel och tillbehör