202856-2021 - ResultatSverige-Luleå: Tvätthantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättjänst Bergvikens vård- och omsorgsboende
Referensnummer: KLF2020/1723
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98311100 Tvätthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen