202926-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Sportartiklar och -utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för idrottsmateriel
Referensnummer: Dnr 02.04.02/1037/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar idrottsmateriel till idrottsförvaltningen.
Följande produktområden omfattas av upphandlingen:
Bollsport, friidrott och gymnastik
Avsikten är att teckna ramavtal med en (1) leverantörer för att täcka idrottsförvaltningens behov.