202927-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Vilbergsskolan - nybyggnation av skola samt idrottshall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVilbergsskolan - nybyggnation av skola samt idrottshall
BeskrivningNorrköpings kommun, Samhällsbyggnadskontoret inbjuder er att lämna anbud på upphandling av Vilbergskolan - nybyggnation av skola samt idrottshall. Upphandlingen genomförs som en totalentreprenad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112303:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola