202942-2025 - Resultat
Sverige – Miljörådgivning – Upphandling av gruppträffarna 15 G (Grovfoderproduktion med lägre klimatavtryck) och 16 G ( Kväveoptimering i spannmål) inom Greppa näringen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av gruppträffarna 15 G (Grovfoderproduktion med lägre klimatavtryck) och 16 G ( Kväveoptimering i spannmål) inom Greppa näringen
BeskrivningUppdraget omfattar genomförande av Gruppträffarna 15 G och 16 G inom Greppa Näringen. Avropet är indelad i ett anbudsområde per modul: Modul 15G Modul 16 G
Intern identifierare604-1480-2025
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90713000 Miljörådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningLänsstyrelsen Dalarna inbjuder leverantörer att lämna anbud på anbudsförfrågan avseende gruppträffar inom Greppa Näringen-projektet med utgång ur det Dynamiska inköpssystem: DIS utökat Greppa Näringen, dnr. 114-74939-2021. Upphandlingen genomfördes genom ett selektivt förfarande.
Intern identifierare1666238
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelModul 15 G
BeskrivningDenna anbudsinbjudan avser modulgrupp 24 med gruppträffar inom 15G och 16 G, inom Greppa Näringen i Dalarnas län. Rådgivning ska utföras enligt de beskrivningar som finns i Jordbruksverkets ”Krav och rekommendationer för Greppa Näringens verksamhet”. Observera att det i denna anbudsinbjudan endast efterfrågas gruppträffar i modulgrupperna/modulerna nämnda ovan.
Intern identifierare1666349
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelModul 16 G
Intern identifierare1666000