Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster entreprenad - besiktning av konstbyggnader, besiktning av infrastrukturprojekt, besiktning av el & besiktning av kabelförläggning el och fiber
Referensnummer: KS2023/0556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal inom besiktningstjänster. Fyra delområden ingår i upphandlingen: besiktning av konstbyggnader, besiktning av infrastrukturprojekt, besiktning av el, samt besiktning av kabelförläggning el och fiber.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631450 Brobesiktning, 71631480 Vägbesiktning, 76600000 Besiktning av rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen