203006-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frame Agreement for Power-grid Wholesale Material
Referensnummer: UH-2020-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ellevio will procure a frame agreement with the winning wholesale supplier(s) for delivery of power-grid wholesale material, in particular but not limited to, covered conductors, special cables, earthing wires and storm-disturbance material. The delivery will be for all parts of Sweden were Ellevio is conducting business.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31600000 Elektrisk utrustning, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen