203056-2023 - ÄndringSverige-Norrtälje: Eldistributions- och reglerutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska försörjningsenheter till Endoskopienheten Norrtälje Sjukhus
Referensnummer: XC 2302-0216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser takpendlar till 3 st salar på Endoskopin på Norrtälje Sjukhus. Uppdraget ska genomföras i den omfattningen och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumentet. Tiohundra har för avsikt att teckna avtal med en leverantör som kan utföra hela uppdraget. Ett anbud lämnas för uppdraget.
Det uppskattade värdet för upphandlingen är 5 500 000 SEK exklusive mervärdeskatt. Inga volymer garanteras och uppskattningen utgör ingen utfästelse.
Avtalet för investeringen gäller från det datum då det undertecknats av båda parter och gäller för Tiohundra under två (2) år från det att den sista levererade utrustningen gått i garanti.Avtalstid för apparatspecifikt förbrukningsmaterial gäller under utrustningens garantitid med möjlighet till förlängning efter garantitidens utgång till dess att utrustningen tas ur bruk.Serviceavtal kan kommer att tecknas efter garantitiden löpt ut.